Sněhová kalamita 31.1.2017 – 1/2

1. února 2017 v 23:08 | 672 |  Fotoreportáže
Vydatné sněžení způsobilo v úterý odpoledne a večer 31. ledna velké komplikace v silniční dopravě, MHD nevyjímaje. Během 4 hodin (cca od 16 h do 20 h) napadlo ve Zlíně 13 cm nového sněhu. Sídliště Jižní Svahy bylo určitou dobu zcela nedostupné, uvázlo zde mnoho trolejbusů na příslušných linkách, linky 8 a 9 byly potom se zbylými nebo náhradními vozy dočasně zkráceny na točnu Sportovní hala. Komplikace byly také na linkách 31 a 32 zajíždějících do kopcovitých částí města Zlína. Na ostatních linkách nebylo možné orientovat se podle jízdních řádů, protože zpoždění většinou přesahovala 10 minut. Došlo také k jedné nezaviněné dopravní nehodě trolejbusu v Loukách.
Podrobněji o rozsahu komplikací a omezení v provozu informovala také tisková zpráva DSZO.
Já jsem vyrazil do terénu po 18. hodině a vydal se směrem k Jižním Svahům.
823 na Cigánově
665 na lince 8 jako náhrada za trolejbus

367

406 a 206 na třídě Tomáše Bati u parku

826 u zastávky U Zámku
659 nasazená ten den náhodou na lince 32 (není zde spojitost se sněžením)
252 na lince 9, což byl po dlouhé době první trolejbus na Jižní Svahy a na dlouho taky poslední (jak daleko ale dojel, nevím - ale viděl jsem jej na jedné fotce, jak objíždí nepojízdné trolejbusy před zastávkou Družstevní; zpět do města ale v nejbližší půlhodině nejel)
664 v zastávce U Zámku
725 v zastávce Pod Babou
A jak bylo před chvíli naznačeno, na Jižní Svahy už nic nejelo, takže fotky nepojízdných trolejbusů neuvidíte. Někdy příště se ale můžete těšit na další fotky z centra.
Hodně fotek z tohoto večera, které bych označil jako velmi dokumentační, se nachází v článku Zlínského deníku: úterý 31. 1.

Další komplikace způsobilo vydatné sněžení také ve středu ráno, kdy napadlo dalších 9 cm sněhu. Několik fotek (např. z točny Středová) lze najít opět u článku Zlínského deníku: středa 1. 2.
Několik mých fotek zasněženého Zlína, pořízených ale až později dopoledne, se sem taky časem dostane.
Další sněžení přišlo také ve středu večer, ale již nebylo tak vydatné a následné komplikace nebyly tak vážné, jako v předchozích dvou případech.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama