Říjen 2016

Nové přehledy linek

29. října 2016 v 11:21 | 672 |  Jiné
O osudu fotogalerie je již rozhodnuto - budu ji postupně doplňovat zde v rámci blogu -, ale i když je její naplňování časově náročné, rozhodl jsem ještě pro jinou novinku, a to pro vytvoření přehledů jednotlivých linek zlínské MHD.
Zatím jsem zkušebně vytvořil linku 1 a nyní vás prosím o zpětnou vazbu, co by se dalo ještě vylepšit nebo jaké informace přidat, co by vás zajímalo ohledně jednotlivých linek. Všechny linky postupně vytvořím podle této šablony, protože je to takto jednodušší, než potom měnit všechny stránky, když už budou hotové.
Můžete tedy psát do komentářů připomínky jak k informační, tak ke grafické stránce (ale nechtějte po mně nějaký složitý HTML kód).
Zároveň jsem také změnil grafické provedení ostatních stránek a trochu jej sjednotil s tímto blogem.

Ostatní fotky ze září

29. října 2016 v 11:02 | 672 |  Aktuální foto
V průběhu září jsem pořídil ještě několik fotek, které se do jiných aktualizací nevešly, takže jsou nyní tady
2. 9. - 824 vyjíždí z vozovny na linku 31 (kloubové vozy na lince 31 už letos nejsou nic zvláštního, neboť zajišťují posilové školní spoje k filmové škole na Filmových ateliérech)
9. 9. - 170 u nemocnice
13. 9.
350 v ulici Gahurově
727 odbočuje do ulice Vavrečkovy
170 zastavuje v zastávce U Zámku
22. 9. - 403 na konci třídy 2. května, před zastávkou Baťova nemocnice

První dny provozu 272

21. října 2016 v 20:55 | 672 |  Fotogalerie
V pátek 14. října, kdy poprvé vyjela 272 na ranní dělenou směnu, se už odpoledne v provozu neukázala, ač byla ve vozovně připravena vyjet.
Já jsem ji opět zachytil v neděli 16. 10. v průmyslové zóně na Přílukách u točny


V pondělí a úterý tohoto týdne byly 271 i 272 vypraveny na ranní dělené služby na lince 9, takže se mi podařilo 272 zachytit v pondělí u zastávky Družstevní

První týden 271 v provozu

18. října 2016 v 21:51 | 672 |  Fotogalerie
Trochu později než jsem sám chtěl přináším slibované fotky 271 v provozu.
V úterý 11. 10. byla 271 opět vypravena na linku 11/12.
Vydal jsem se do Želechovic, kde jsem si chtěl udělat fotku na točně u školy; moje plány ale překazila cizí dopravní nehoda v Želechovicích u kostela, kvůli níž jsme museli trolejbus složitě otočit a dojet na točnu ke škole po hlavní silnici kolem benzinky mezi Želechovicemi a Lípou


Jelikož jsme tímto nabrali velké zpoždění, nebylo možné udělat si na točně u školy fotku, ale aspoň mám zajímavý zážitek :)
Na linku 11 jsem se vypravil opět večer, kdy se 271 poprvé vydala s cestujícími (vlastně jen se mnou) na točnu Příluky,Za Kapličkou (omlouvám se za nižší kvalitu fotek)

Další fotky 271 jsem pořídil v pátek 14. 10., kdy vyjížděla z vozovny na Bartošovu čtvrť a odtud ke Sportovní hale

Později odpoledne jsem se vydal na točnu Antonínovu a opět na Příluky,Za Kapličkou
Zastávka Poliklinika

Příluky,Za Kapličkou - i s kapličkou

Ještě mám připravené také fotky 272, takže i ty se tu brzy objeví.

A úplně na konec upozorňuji na zveřejnění starších fotek zlínských trolejbusů, na základě výsledků ankety, v galerii zde na blogu. Galerie je taky dostupná zde, kde funguje o trochu lépe než přímo tady (např. řazení složek a fotek podle data). Novější a současné fotky budu průběžně doplňovat.

272 poprvé v provozu

14. října 2016 v 17:54 | 672 |  Fotogalerie
V pátek 14. října vyjela poprvé do provozu s cestujícími také druhá nová 26 Tr, označená evidenčním číslem 272.
Do Zlína byla dopravena v pondělí 10. října, kdy jsem ji poprvé zachytil schovanou ve vozovně
Dnes byla vypravena pouze ráno, a to linku 4
V nejbližších dnech přidám taky fotky z linky 11/12, na které se zatím 271 usadila, a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. Rovněž 272 byla na linku 4 vypravena asi jen výjimečně a jinak bude nasazována nejčastěji na lince 11/12, jelikož služby této linky mají největší počet kilometrů ujetých mimo trolejové vedení.

Nová fotogalerie

12. října 2016 v 8:57 | 672 |  Jiné
Vzhledem k tomu, že projekt webu zspd.org skončil neúspěšně a s ním vzala za své i moje fotogalerie trolejbusů, rozhoduji se nyní, jak pokračovat dál, protože mám pořád zájem na tom, aby někde byly moje fotky přehledně uspořádané. Prosím vás tedy o vyjádření v anketě pod článkem, jak a kde vytvořenou fotogalerii byste preferovali. U jednotlivých možností ještě podrobněji rozeberu výhody a nevýhody:

Preferoval bych fotogalerii:

1. Vytvořenou v rámci tohoto blogu
Asi nejjednodušší možností, která se nabízí, je vytvoření galerie v rámci tohoto blogu. Výhodou je snadná dostupnost přes menu a tedy možnost libovolně přecházet mezi aktuálními a archivními fotkami. Také nabízí možnost slideshow pro prohlížení všech fotek v dané složce. Zásadním problémem je přizpůsobování fotografie velikosti prohlížeče, přičemž dochází ke ztrátové kompresi, která znatelně zhoršuje kvalitu fotek. Je ale možné zobrazení originálu v plné velikosti v nové záložce, které však nefunguje v IE.

2. Začleněnou v rámci jiného webu (např. seznam-autobusu.cz)
Další možností je přidání mých fotek do jiné, již existující, fotogalerie, např. www.seznam-autobusu.cz, kde kromě samotné galerie nalezenete také základní informace o daném voze, nebo v rámci některého jiného webu týkajícího se MHD ve Zlíně. Byla mi také nabízena možnost prezentace v rámci oficiálního webu DSZO, ale nevím, jaké by mi byly poskytnuty možnosti roztřiďovat fotky podle jednotlivých vozů, což je hlavní cíl nové fotogalerie, a jestli by fotky nebyly nějak "cenzurovány".
Výhodou této možnosti je využití již fungujícího know-how a oproti vlastnímu webu velká úspora času a již vyladěné uživatelské rozhraní. Jistou nevýhodou je nemožnost úpravy podle mých představ a také "smíchání" mých fotek s fotkami jiných fotografů, a tedy ztráta pocitu vlastní fotogalerie, ale někomu to takto naopak může vyhovovat, když má všechny fotky pohromadě.

3. Vytvořenou na samostatných stránkách
Poslední možností je vytvoření vlastní fotogalerie, kterou bych si částečně udělal sám, částečně použil JAlbum nebo jiný program pro tvorbu fotogalerií. V této galerii by byly jen moje fotky a upravil bych si ji podle svých požadavků. Nevýhodou je velká časová náročnost, a tedy nejisté datum spuštění galerie.
Vytvoření galerie stejného typu, jako byla ta předchozí, momentálně nezvažuji, protože by vyžadovala placený webhosting.

Děkuji za váš názor, protože sám ještě nevím, kterou možnost vybrat; všechno má svá pro a proti. Případně můžete svůj názor doplnit v komentářích.

271 první den v provozu

10. října 2016 v 13:48 | 672 |  Fotogalerie
10. října, po celém měsíci zkušebních jízd, vyjela poprvé do provozu s cestujícími nová 26 Tr, ev. č. 271. Byla nasazena na linku 11/12, při které se jednou dostala také na linku 3/13, kde jsem ji také zachytil. První den ale nedojezdila do konce, někdy před polednem byla stažena z provozu, pravděpodobně pro nějakou poruchu.
AKTUALIZACE! Po 14. hodině byla 271 opět vypravena na linku 11/12, takže se níže můžete podívat na další fotky.
Zastávka Školní
Točna Lesní čtvrť
Náměstí Míru
AKTUALIZACE
Odpoledne na lince 12 - Sportovní hala

Želechovice,křižovatka
Příluky

Odpoledne téhož dne byla do vozovny dopravena druhá 26 Tr, která zřejmě ponese ev. č. 272.

Představení nové 26 Tr

10. října 2016 v 12:57 | 672 |  Fotogalerie
Trochu opožděně, vzhledem k tomu, že dnes už 271 vyjela do provozu s cestujícími, přináším fotky ze dvou představení této nové 26 Tr, vybavené akumulátory pro jízdu mimo trakční vedení.
Tento trolejbus byl do Zlína dodán 5. září a brzy se začal objevovat na zkušebních jízdách. Bylo nutné najet určité množství kilometrů bez cestujících, aby tento nový druh trolejbusu (jestli se to tak dá říci) získal potřebná povolení a schválení. Proto se v provozu s cestujícími objevil až nyní.
První představení, ponděkud soukromé, totiž představení fanouškům MHD, proběhlo již 9. září ve vozovně
V zadní části vozu chybí pětice sedadel, místo níž jsou umístěny akumulátory

Druhé, již oficiální, představení široké veřejnosti proběhlo v rámci Dne bez aut 22. září na náměstí Míru. Pro srovnání byla vystavena též 220 s dieselagregátem

Druhý trolejbus stejného typu a provedení se nyní ještě testuje u výrobce v Plzni, ale již brzy se očekává jeho dodání do Zlína.

6.9.2016 – 2/2

3. října 2016 v 9:44 | 672 |  Aktuální foto
Druhá část fotek ze 6. září
201 v ulici Slovenské
212 u zastávky Prostřední
214 a 251 na Mostní ulici mezi zastávkami Na Vyhlídce a Letná,škola