Vážná nehoda trolejbusu 458

30. srpna 2016 v 17:31 | 672 |  Fotoreportáže
Dne 30. srpna 2016 došlo v Otrokovicích k vážné nehodě trolejbusu Škoda 27 Tr, ev. č. 458, při které trolejbus narazil do sloupu TV, který se nárazem ohnul, a trolejbus po něm doslova vyjel až do výšky trakčního vedení. Místo nehody je mezi zastávkami Trávníky a Kvítkovice, trolejbus jel směrem ze Zlína do Otrokovic na lince 6.
Podle posledních informací došlo ke 13 zraněním, z toho 5 je těžkých. Jedna osoba byla po nehodě transportována vrtulníkem do olomoucké nemocnice.
O přičínách nehody se zatím pouze spekuluje, ale nejpravděpodobněji se jeví náhlá zdravotní indispozici řidiče, příp. technická závada.
Jakmile jsem se o nehodě dozvěděl, vyrazil jsem na místo vše řádně zdokumentovat.
Detail kloubu
Detail pravé přední části

Detail předkuPozději byl trolejbus zajištěn podpěrami. Po 15. hodině byl trolejbus pomocí několika jeřábů vyproštěn a po 17. hodině odtažen do vozovny, kde se později rozhodne o jeho dalším osudu.
Provoz vozidel MHD v místě nehody byl nastálo obnoven cca v 15:50. Do té doby jezdily trolejbusy s dieselagregátem a autobusy střídavě přes Kvítkovice nebo standardní trasou podle toho, jak to bylo umožněno Policií ČR v závislosti na situaci v místě nehody. Po celou dobu byl úsek bez elektrického proudu a byla zastavena rovněž vlaková doprava na přilehlé trati.

Vzhledem k rozsahu poškození bych si troufal tvrdit, že přední článek nebude možné opravit a bude nutné vyrobit nový (s tím, že se nepoškozené zařízení "vykuchá" a použije pro tento nový článek), ale je to jen můj osobní názor. Myslím, že celý trolejbus bude po ukončení vyšetřování odeslán do Plzně, kde jej opraví výrobce.
V současnosti je ale jisté pouze to, že se tento trolejbus nejméně několik měsíců neobjeví v provozu.
Škoda na trolejbusu byla vyčíslena na 3 miliony Kč.
Při důkladném prozkoumání fotek jsem nenašel žádné výrazné stopy po brždění a také síla nárazu svědčí o vysoké rychlosti trolejbusu při nárazu. Také jsem nezaregistroval žádné poškození pneumatik.

Další informace a podrobnosti najdete v těchto internetových článcích:
Česká televize - obsahuje video z vyprošťování trolejbusu
Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje - obsahuje fotky z vyprošťování
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama