Pokuta na místě pro černé pasažéry se zvyšuje na 500 korun

14. prosince 2007 v 13:37 | 672 |  Tiskové zprávy DSZO
13.12.2007 - Pokuta na místě pro černé pasažéry se zvyšuje na 500 korun
Cestující v městské hromadné dopravě ve Zlíně a Otrokovicích, které revizoři přistihnou bez platné jízdenky nebo kteří jinak poruší přepravní podmínky, budou muset od 1. ledna 2008 zaplatit na místě přirážku 500 korun. Dosud to bylo 300 korun. Pokud nezaplatí na místě nebo do 10 kalendářních dnů v doplatkové pokladně v sídle Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO), zůstává povinnost zaplatit přirážku ve výši 1000 korun.

Přirážka 300 Kč pro černé pasažéry, kteří zaplatili na místě revizorovi, už patřila mezi dopravními podniky ČR k nejnižším. Její zvýšení na 500 Kč schválila v listopadu valná hromada DSZO.

Přirážku 500 (1000) korun je povinen zaplatit nejen cestující bez platné jízdenky, ale také cestující, který nemá jízdenku pro zavazadlo, pro psa, cestuje se psem bez náhubku nebo který i jinak porušuje přepravní podmínky.

Pokud si cestující pouze zapomněl vzít s sebou platnou časovou jízdenku a předloží ji dodatečně do 10 dnů v doplatkové pokladně v sídle DSZO a je zřejmé, že časová jízdenka byla platná v době kontroly, zaplatí přirážku jen 50 korun (stejná jako dosud).

Pro cestující přináší novelizované přepravní podmínky také jednu výhodu: kromě dětského kočárku a soupravy lyží s holemi mohou cestující od 1. ledna 2008 bezplatně přepravovat bez ohledu na rozměry také hudební nástroj.

Plné znění novelizovaných Smluvních přepravních podmínek je dostupné na internetové stránce http://www.dszo.cz/?section=mhd&file=preprpodm. Výňatek z aktualizovaných přepravních podmínek bude také vyvěšen ve formě letáku přímo ve vozidlech MHD.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama